VE-5 ile Auto-Tune Efekti

VE-5 ile Auto-Tune Efekti

 
BOSS VE-5 Vocal Performer ile Auto-Tune efektini Ayarlama
VE-5 ile Auto-Tune Efekti

BOSS VE-5 Vocal Performer ile Auto-Tune efektini Ayarlama
Bugünlerde; basit,yavan ve tatsız vokaller artık kimse tarafından beğenilmiyor ve hoş karşılanmamaktadır. Tabii ki VE-5 Vocal Performer'ın size çok daha iyi şarkı söyleme yeteneği katacağını söyleyemeyiz. Fakat, sesinizi otomatik harmoni ve biraz da echo efekti ile genişletmeye ne dersiniz?
Bu pozisyonda sizlere VE-5'in şarkılarınıza mükemmel uyum sağlayacak ekstra harmoniler katabileceğini söyleyebiliriz. Standart stüdyo tarzı efektler ile sesinizi parlatmanın haricinde, VE-5 ünlü auto-tune yeteneğine ve efektine sahiptir.
 
Auto-Tune Efekti Etkisi
VE-5 ile auto-tune efektlerini alabilmek gayet basittir. Sadece tek yapmanız gereken Pitch Correct isimli efekti bulmanız olacaktır. Bundan sonra, güncel pop ve R&B müziklerdeki sıkça kullanılan ses perde değişimi, mekanik ses değişimlerinden birini kullanacağınız şarkıya göre seçmek olacaktır.
Ayarlarını Soft olarak düzenlediğinizde, VE-5’ in pitch correction efekti şarkı söylemenize yumuşakça yardımcı olur. Bir sonraki seviye olan Hard'ta ise; ses değişimleri hızlıca değişecektir.  Electric 1 'de ise güçlü ve özel bir auto tune efekti vererek, ses değişim varyasyonları basamaklı şekildedir. Son olarak Electric 2 ise Electric 1'e göre çok daha güçlü auto tune efekti ile gelerek basamak değişimlerini çok daha güçlü sunar. Ayrıca, Robot olarak adlandırdığımız son bir Pitch Correct efekti ile sesinizin nasıl değiştiğine siz bile inanamayacaksınız.
Bu kullanım tiplerine ek olarak, Pitch Correct efektini kromatik düzeltmelere, belirli bir notayı düzeltmeye yada belirli bir gama göre ayarlayabilirsiniz. Uygulamalarınız esnasında en iyi sonuçları alabilmeniz için tüm bu farklı efektleri deneme ve beraber etüt yapmanızı tavsiye ederiz.
 
Kompakt Yapıda En Üst Kalitede Sesler
Gayet mütevazi gözüken VE-5, BOSS'un amiral gemisi VE-20 modelinden gelen kaliteli vokal efektleri ile sizlere küçük bir cihazda yüksek teknolojide ses işleme imkanı sunmaktadır.
VE-5 modeli masaüstünde ve dahilinde bulunan aparatı ile mikrofon standına bağlanarak performanslarınız esnasında kullanılabilir. Pitch Correct efektine ek olarak, VE-5 'in taşıdığı Reverb, Delay, Double/Harmony, Dynamics, Ton ve SFX gibi birçok efekti ile  vokal soundunuzu mükemmelleştirebilir.
Ayrıca süper basit kullanımı ile performanslarınız anında sadece tek bir tuşa basarak Harmoni efektlerine ulaşabiliyorsunuz. İşte bu kolaylık, tüm müzisyenlerin istediği gibi komplike aletlerin içerisinde kaybolmadan hızlıca kullanımı sizlere sunabilmektedir.


 

12.10.2015

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.