Boss GT-100 ve Lambalı Amfilerin 4 Kablo ile Özel BağlantısıBoss GT-100

 
Boss GT-100 ve Lambalı Amfilerin 4 Kablo ile Özel Bağlantısı

Lambalı amfiler, pedallar, efekt processor ve kablolar... Bazen bunların arasında kendinizi kaybolmuş hissedebilirsiniz.Hangi pedalı amfiden önce bağlamalıyım ? Hangi efekti amfinin FX Loop hanesine göndermeliyim diye kafanızda devamlı soru işaretleri dolaşıyor olabilir. Peki bütün bu olasılıkları tek bir yerden kontrol edebilmeyi hiç hayal ettiniz mi?
 
Birçok gitarist kullandıkları lambalı amfiler ile efekt pedal zincirini yada efekt processor'ündeki bazı efektleri, amfinin preamp kısmından sonra gelmesi için FX Loop olarak adlandırılan Send -Return girişlerine gönderir. Bunun amacı amfimizin preamp tonunu bozmadan, saf preamp soundunun üzerine efekt eklemektir. Bazen ise, bunun tam tersi gerekli olabilir. Bazı efektlerde ise saf preamp soundundan önce gitar sesimizi şekillendirmek yada efektlendirmek (compressor - wah vb.) gerekebilir. Bu durumlarda ise, gitar önce bu zincire girilmeli ve bu zincirden sonra amfinin preamp kısmına sinyal gönderilmelidir.
Boss GT-100 size tüm bu imkanları tek bir yerden kontrol edebilmeyi sunabilmektedir. Güncel efekt processor'leri arasında bir tek Boss GT-100 de bulabileceğiniz bu özellik, sadece 4 kablo ile yapacağınız bir bağlantı ile çalışabilmektedir. İşte bu bağlantıdan sonra her şey sizin kontrolünüzde...

İsterseniz GT-100 üzerinde yapacağınız ayarlar ile lambalı gitar amfinizin saf tonu üzerine FX Loop'a efektler gönderebilirsiniz. Bu sayede lambalı amfinizin tonunu sıkıştırmadan ve öldürmeden send-return üzerinden efektleri kontrol edebilirsiniz. Dilerseniz yaptığımız özel bağlantı sayesinde amfinizin preamp kısmını devre dışında bırakıp, GT-100 preamp kısmını kullanarak lambalı amfinizin sadece güç katını ve hoparlörünü aktif şekilde tutarak muhteşem gitar tonlarınızı da yaratabilirsiniz. Ayrıca, yine GT-100 içerisinde yaptığımız ayarlar ile bu özel bağlantı sayesinde hangi efektin preamp'tan önce veya sonrasında kullanılacağını belirleyebilir ve çok kolay şekilde yönetebilirsiniz.
Ayrıca GT-100 'ün arka kısmında bulunan AMP CTRL girişinden bir kablo ile amfinizin footswitch girişine bağlayarak (clean-overdrive) kanal değiştirme işleminizi de GT-100 üzerinden yapabilirsiniz. Bu sayede tek bir ünite üzerinden soundunuzun tüm öğelerini kontrol edebilirsiniz.
 
İşte size kolayca yapabileceğiniz GT-100 / Lambalı Amfi - 4 Kablolu Bağlantı Şeması 
Yapmanız Gereken Bağlantı Şekli Kısaca Şu Şekildedir :
1-) Gitarınızı GT-100 üzerindeki INPUT Girişine bağlayınız.
2-) GT-100 Send çıkışını, amfinizin INPUT Girişine bağlayınız.
3-) GT-100 Return çıkışını, amfinizin FX Send Girişine bağlayınız.
4-) GT-100 Output çıkışını, amfinizin FX Return Girişine bağlayınız.
 
Ayrıca GT-100, rakiplerinin hiçbirinde olmayan "Davranış Modelleme Teknolojisi" ile sadece sound karakterlerini değil, bir amfiyi oluşturan kabin,lamba ve bulunduğu ortam gibi tüm elementleri de modelleyerek sizlere çok farklı kombinasyonlarda istediğiniz amfileri kullanabilme imkanı sağlayabilir.
Şimdi bir düşünün... Sadece 4 kablo bağlayarak, gerçekte bir sürü bağlantı - kablo, sök, tak, çıkar ile uğraşacağınız bir yapıyı mı tercih edersiniz ?  Yoksa muhteşem modellemeleri ve size tüm efektlerinizi preamp öncesi-sonrası, lambalı amfinizin preamplisi ve GT-100 preamplisi olarak kullanımınıza sunan bir cihazı mı tercih edersiniz?
İşte size efsanevileşmiş gitar tonlarını tek bir seferde gösteren GT-100 demosu... Little Wing'ten, Satisfaction'a, Stairway To Heaven'den, Bohemian Rhapsody'e... Ne dersiniz?  Sizce arkasında o dönemlerden kalma bir lambalı amfi mi var?

12.10.2015

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.