Seçiminizi Daraltın

Marka

Fiyat Aralığı

Sadece

Liste Şeklinde Göster Katalog Şeklinde Göster
3.889,48 TL
KDV Dahil 2.775,30 TL
%28,6
3.889,48 TL
KDV Dahil 2.800,00 TL
%28
3.888,81 TL
KDV Dahil 2.800,75 TL
%28
ORJİNAL ÜRÜN
4.325,75 TL
KDV Dahil 3.159,25 TL
%27
3.889,48 TL
KDV Dahil 3.182,30 TL
%18,2
4.361,38 TL
KDV Dahil 3.200,00 TL
%26,6
Bu kategoride toplam 6 ürün listeleniyor.
  • Sayfa :
  • 1

Akustik Gitar

Akustik gitar, belli bir elektronik sisteme gerek duymadan, klasik gitara oranla daha yüksek ses çıkarabilen gitar türüdür. Akustik gitarların kullanıldığı müzik türleri arasında: blues, rock, pop yer alıyor. Bu müziklerin oluşturulmasında, birçok müzisyen tarafından akustik gitar çeşitlerinden yararlanılır. Rock müzikte sıklıkla kullanılan akustik gitar, pop müzikte de ritim sağlamak için kullanılan önemli enstrümanlar arasındadır. Akustik gitar çeşitleri arasında, elektronik akustik gitar modelleri de bulunmaktadır. Elektronik akustik gitarlar, amfiye bağlanarak da kullanılabilir. Akustik gitar, yapısı gereği klasik gitara benzer; fakat tellerin cinsi bakımından farklıdır. Akustik gitar tellerinde çelik tel kullanılmıştır.

Akustik gitar, birçok kişi tarafından klasik gitar ile karıştırılmaktadır. Oysa akustik gitarın yapısı, klasik gitarın yapısından biraz daha şişmandır. Çelik tel kullanıldığı için tel cinsi daha keskindir. Çelik tel olması, basınç sayesinde gerginliği arttırır, bu sayede daha yüksek ve daha net ses çıkar. 6 telli ve 12 telli akustik gitar çeşitleri bulunmaktadır; fakat genellikle 6 telli akustik gitar çeşitleri kullanılır. Akustik gitar, solo ve ritim olarak kullanılır. Her ikisinde de mükemmel performans sergileyen akustik gitarın kendine özgü tarzı bulunmaktadır. Müzisyenler, solo ve ritimde kendi zevklerine ve tarzlarına göre performansını ortaya koyar. Akustik gitarın nota sistemi, klasik gitar ve elektro gitar ile aynıdır, bu nedenle akor sistemi de aynıdır. Blues müzik türünü benimseyen müzisyenleri asıl akustik gitar müzisyenleri olarak bilinmektedir. Eric Clapton, Stevie Ray Vaughan, Yavuz Çetin gibi isimler buna örnek verilebilir.

Takamine  akustik gitar, gitar çalan birçok kişi tarafından en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Takamine akustik gitar fiyatları için kategorimizi inceleyebilir ve sizin için en uygun olanını kolayca tercih edebilirsiniz. En iyi akustik gitar markaları arasında: İbanez, lag, Yamaha, Fender, Cort, Takamine, Gibson yer alıyor. Akustik gitar fiyatları, markalara ve özelliklerine göre değişiklik gösterdiği için, size en uygun olanını bulabilmek adına kategorimizden yararlanabilirsiniz.

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.